Yhteystiedot

  • 0600 977 40

    Tilaukset, myynti, reklamaatiot ja tekninen tuki

    Asiakaspalvelu avoinna arkisin

    klo 9.00 – 11.00 ja 13.00 – 15.00.

    Soittaessa 0600-alkuiseen numeroon
    puhelun hinta on 0,25€/min.

  • Yleisesti:

    etunimi.sukunimi@mellano.fi

    Tilaukset:

    myynti@mellano.fi

    Reklamaatiot:

    asiakaspalvelu@mellano.fi

  • Kivistöntie 36
    73100 LAPINLAHTI

Emme tee kuluttajakauppaa. Kysy mistä tuotteitamme voi ostaa osoitteesta mellano@mellano.fi

Myynti

Petra Jämsä

Petra Jämsä

Avainasiakaspäällikkö,
Länsi- ja Pohjois-Suomi

Puh. 050 408 6475
petra.jamsa@mellano.fi

Marika Pehkonen

Marika Pehkonen

Avainasiakaspäällikkö,
Etelä-, Itä- ja Keski-Suomi

Puh. 050 340 6895
marika.pehkonen@mellano.fi

Jorma Peuha

Jorma Peuha

Avainasiakaspäällikkö,
Ovet, helat ja tasot

Puh. 0400 459 859
jorma.peuha@mellano.fi

Tiina Puustinen

Tiina Puustinen

Projektimyyntipäällikkö

Puh. 040 751 7056
tiina.puustinen@mellano.fi

Muut toiminnot

Janne Lehtonen

Janne Lehtonen

Toimitusjohtaja

Puh. 050 408 7575
janne.lehtonen@mellano.fi

Janne Katainen

Janne Katainen

Tuotantopäällikkö

Puh. 050 472 0888
janne.katainen@mellano.fi

Aki Turunen

Aki Turunen

Järjestelmäpäällikkö

Puh. 050 433 6607
aki.turunen@mellano.fi

Laskut

LASKUTUS JA OSTOLASKUT:
Tiina Karhunen

Puh. 044 230 6426
tiina.karhunen@tiliarrat.fi

SÄHKÖINEN LASKUTUS:

Verkkolaskuoperaattori:
Maventa

Verkkolaskuosoite:
003708719888

Välittäjätunnus:
DABAFIHH, kun sähköisen ostolaskun välittäjänä on pankki, muissa tapauksissa MAVENTA

PAPERISET LASKUT:

Osoite:
Mellano Oy
08719888
PL 100
80020 Kollektor Skan

Sähköposti:
08719888@scan.netvisor.fi